Čoraz obľúbenejší INSTAGRAM


Táto skvelá aplikácia je ako stvorená pre ľudí, ktorí všetko radi hádžu na sociálne siete. Ponúka množstvo možností od zdieľania fotiek až po môj deň.

Ako aplikácia vznikla?
Instagram založili Kevin Systrom a Mike Krieger. Ich pôvodný projekt sa volal Burba a obsahoval viacero funkcií. Neskôr sa funkcie obmedzili iba na mobilné fotografie a tak vznikol spomínaný Instagram. V súčasnosti je to veľmi populárna sieť s miliardami užívateľov. 

instagram

Príbeh
Táto funkcia Instagramu bola prinesená v roku 2016. Jej podstatou je možnosť vešať fotky a videá toho čo aktuálne v ten deň robíte. Príspevok však vždy zmizne po 24 hodinách. Chcete sa podeliť s ľuďmi o svoje zážitky? Nemusíte pridávať len trvalé fotky. Môžete to spraviť aj touto cestou. Táto funkcia je praktická hlavne pre ľudí, ktorí sa chcú so všetkým podeliť a sú takmer posadnutí sociálnymi sieťami. Instagram príbeh má však viacero háčikov. Okrem toho že príspevky po 24 hodinách zmiznú, sú nastavené tak, že sa zobrazujú od najnovších po najstaršie. Preto tu vzniká zásadný problém s ich objavovaním. Aj napriek tomu, ak máte na Instagrame veľa fanúšikov, máte šancu, že si ich pozrie veľa vašich priaznivcov.

Ďalšie funkcie  
Okrem pridávania fotiek a príbehu na Instagram je tu viac funkcií. Vedeli ste, že nielen na na Facebooku si môžete písať? Okrem najpopulárnejšej siete Facebook si môžete so svojimi priateľmi písať aj na Instagrame. Napríklad im písať odozvy na už spomínaný príbeh. Okrem toho môžete využívať aj filtre, ktoré vám Instagram ponúka.  Tým pádom naň nemusíte pridávať už hotovú vopred upravenú fotku. Stačí ak si ju upravíte až na Instagrame.

mobil

Srdiečka
Na Facebooku sme zvyknutí reagovať na príspevky hlavne lajkami typu palec hore.. Aj keď ďalšie funkcie umožňujú reakciu srdiečkami, či nahnevaným smajlíkom. Na instagrame však môžete reagovať iba pridaním srdiečka. Žiadna iná možnosť tu nie je. Jedine potom už len dobre známe komentáre.
 
Ste sociálne závislí a ešte nie ste na Instagrame? Ihneď to napravte a spravte si účet. Uvidíte že neoľutujete.