Aké hlavné výhody má pre biznis virtuálne sídlo?

Stretli ste sa už s ponukou virtuálnych sídiel, alebo ste na tieto narazili pri čítaní nejakého článku o podnikaní a chceli by ste si ujasniť, čo to vlastne je a aké by to pre vaše podnikanie mohlo mať výhody?

Najskôr si spravme menšiu charakteristiku virtuálneho sídla. Je to vlastne adresa, ktorú si môžete kúpiť a túto následne zapísať do Obchodného registra k svojej firme. Za skutočne nízky mesačný poplatok (v porovnaní s cenou kancelárií) tak máte možnosť získať lukratívnu adresu virtualne sidlo bratislava 41business.com. Vo svojej podstate je to registračná adresa a miesto, kam vám bude chodiť firemná pošta a zásielky.

Pošta, poštová schránka

  • O prijatej pošte budete notifikovaní, bude sa tu preberať a uschovávať, môže vám byť preskenovaná a poslaná na váš email.
  • Dostupné sú aj ďalšie doplnkové služby ako napríklad prenájom zasadacích priestorov.

Pri zápise firmy do Obchodného registra je možné ako sídlo firmy zvoliť akúkoľvek nehnuteľnosť, ktorú vlastníte alebo máte v prenájme. Ak ide o adresu prenajatého miesta, je tu potrebné aj povolenie a súhlas osoby, ktorej tieto priestory patria. V prípade prenájmu virtuálneho sídla je povolenie vlastníka o zápis adresy do OR samozrejmosťou, formalitou.

Počítač, mobil, notes

Aké sú výhody prenájmu virtuálneho sídla?

Tou najpríťažlivejšou výhodou a vlastne vo veľa prípadoch hlavným faktorom záujmu je hlavne porovnateľne nižšia cena. Nízky mesačný poplatok, za ktorý sa stanete vlastníkom lukratívnej adresy, ktorú následne môže právoplatne použiť pri zápise do Obchodného registra.

  • Je to lacné z dôvodu, že v tomto prípade si doslova nekupujete priestory, ale iba ich adresu + korešpondenčné služby.

Je to teda vhodné riešenie pre podnikateľov, ktorí kancelárske priestory nepotrebujú a väčšinu podnikateľských úkonov zvládajú zo svojho doma, resp. cez svoj počítač. Hoci ako už odznelo, k výhodám možno priradiť aj fakt, že poskytovatelia virtuálnych sídiel vám v prípade potreby vedia poskytnúť aj zasadacie priestory.

Posted in Nezařazené