Začnite čítať pravidelne, pomôžete zdraviu i sebavedomiu

1. Duševná stimulácia
Štúdie ukázali, že dostávať mentálne stimuly môže spomaliť vývoj (alebo dokonca prevenciu) Alzheimerovej choroby a demencie, pretože udržanie vášho mozgu aktívnym zabráni tomu, aby stratil silu.
Rovnako ako akýkoľvek iný sval v tele, mozog vyžaduje cvičenie, aby sa udržal silný a zdravý, takže  hádanky a hranie hier, ako napríklad šachy, je tiež užitočné pri kognitívnej stimulácii.

čaj

2. Zníženie stresu
Nezáleží na tom, aký stres zažívate v práci, vo vašich osobných vzťahoch alebo ďalších problémoch, s ktorými sa stretávate v každodennom živote, to všetko sa zabudne, keď sa stratíte vo veľkom príbehu. Dobre napísaný román vás môže preniesť do iných oblastí, zatiaľ čo pútavý článok vás odvedie a udrží v súčasnej dobe, nechá napätie odtekať a umožní vám zrelaxovať.

3. Znalosti
Všetko, čo čítate, naplní vašu hlavu novými informáciami a nikdy neviete, kedy to môže byť v živote užitočné. Čím viac vedomostí máte, tým lepšie ste vybavení pri akejkoľvek výzve, akej kedy budete čeliť.
Navyše, ak by ste sa niekedy ocitli v ťažkých situáciách, nezabudnite, že aj keď by ste mohli stratiť všetko ostatné – vašu prácu, majetky, peniaze, vaše poznatky a vedomosti vám nikto nezoberie.

knihy

4. Rozšírenie slovnej zásoby
To úzko súvisí s vyššie uvedeným benefitom. Čím viac budete čítať, tým viac slov dostanete do hlavy, ktoré postupne prejdú do vašej každodennej slovnej zásoby.
Vyjadrovanie je veľmi užitočné v akejkoľvek profesii a vedomie, že môžete hovoriť so sebavedomím, môže byť obrovskou podporou vašej sebaúcty. Mohlo by vám to dokonca pomôcť aj vo vašej kariére, pretože tí, ktorí sú sčítaní, majú dobré znalosti o rôznych témach, a preto majú tendenciu získavať povýšenia rýchlejšie.
Čítanie kníh je tiež životne dôležité pre učenie nových jazykov , pretože rečníci získajú slovo v kontexte, čo zlepší ich vlastnú plynulosť hovorenia a písania.