Viete čo znamená slovíčko crowdfunding?

Toto slovíčko skrýva naozaj veľký potenciál, ktorý dokáže pomôcť mnohým ľuďom. Slovo crowdfunding znamená v preklade kapitál. Je to určitá finančná suma, ktorá napríklad podporuje rozbiehajuci sa biznis. Je to určené najmä pre ľudí, ktorí potrebujú určitú finančnú čiastku na štart, ktorý dokáže vynášať a spĺňať potreby potencionálnych klientov, ktorí môžu neskôr využívať služby danej spoločnosti alebo firmy.
 
peníze

Ako to celé funguje ?

 
Crowdfunding je založený na princípe, kedy sa prispievajú ľubovoľné finančné čiastky, ktoré podporujú začínajúcich podnikateľov. Samozrejme, že to nie je len tak nejaká zbierka keď si hocikto zmyslí. Väčšinou ide o to, že sa vymyslí napríklad určitý projekt, ktorý chce rozvinúť obzory spoločnosti, avšak tá na takýto projekt nemá dostatok financií, v tomto prípade prichádza na rad crowdfunding.

dolary
 
Prispievať môže naozaj hocikto, či už veľké spoločnosti, alebo ľudia z komunity. Na konci zbierky sú väčšinou všetci tí, ktorí prispeli do zbierky. Na to, aby ste si presne vedeli predstaviť princíp, na ktorom je crowdfunding založený, uvedieme si ho na jednoduchom príklade. Predstavte si napríklad situáciu, že existujúca reštaurácia alebo bistro sa chce zdokonaľovať v gastronómii a že chce priniesť do mesta práve kultúru danej, napríklad zahraničnej kuchyne. Mnohí kuchári sa azda najlepšie naučia dané špeciality v danom prostredí. V tomto prípade by majiteľ mohol porozmýšľať nad workshopmi, možno služobnou cestou do danej, cieľovej krajiny, kde sa môže existujúci personál zdokonaľovať v gastronómii a v tradičnej kuchyni. V tomto prípade to znie ľahko, ale samozrejme, že neexistuje dostatok financií nato, aby bola zaplatená cesta, workshopy, ubytovanie atď. len tak z rozpočtu reštaurácie. V tomto prípade je možnosť crowdfunding, kedy sa rozhoduje o tom, či bude projekt podporený alebo podporený nebude. Je to hlavne o tom, že sa pomáha začínajúcim podnikateľom, ktorí majú nápad, fantáziu a chtíč dosiahnuť naozaj niečo nové a iné. Crowdfunding sa môže použiť pri naozaj rozmanitých situáciách a nápadoch. V tomto prípade sa môže jednať aj o rôznych pomocných akciách, charitatívnych akciách alebo večierkoch. Taktiež existuje podpora umelcov a rôznych projektov. Je toho naozaj veľa, stačí len byť zaujímavý a nápaditý. V prípade akýchkoľvek otázok navštívte internetovú stránku https://printtalk.sk/.