Relaxačné koníčky


Vo všeobecnosti je známe, že robiť to, čo nás baví má naozaj veľmi účinné relaxačné účinky. Nezáleží na to, čo konkrétne to je. Hlavné je, že svoju myseľ zameriate na niečo iné a že vám to spôsobuje radosť. Existujú však konkrétne záľuby, ktoré majú za účel zbaviť vás stresu a naučiť vás relaxácii. Chcete vedieť, ktoré to sú?

kytara
 
Záhradkárčenie
Venovanie sa vlastnej záhradke je niečo, čo mnohí ľudia skutočne milujú. A teraz vôbec nejde o to či na to máte priestor. Nemusíte mať dom s obrovskou záhradou. Ľuďom pokojne stačí pár črepníkov a malý balkón. Vedia sa realizovať aj na malom mieste. Stačí, že sa budete o svoje rastlinky poctivu starať, vybudujete si tak návyk a budete sa každý deň tešiť z práce domov. Ak chcete vypestovať aj niečo užitočné, skúste bylinky alebo pokojne aj jahody či paradajky. Ak sa však rastlinami radšej kocháte, venujte sa okrasným rastlinkám a kvetom.
 
Meditácie
Asi vás neprekvapí, že meditovanie je asi najúčinnejšou formou relaxácie. Sadnite si na nejaké príjemné miesto, zhlboka dýchajte a snažte sa zo seba dostať všetko, čo vás počas dňa ťažilo. Ak si však chcete nájsť na meditáciu viac pokoja, začnite sa jej venovať ráno, keď sa svet okolo vás len prebúdza. Uvoľníte svaly a začnete sa viac sústrediť. Pustite si k tomu príjemnú a relaxačnú hudbu. Uvidíte, že z vás odíde všetko, čo vás ťažilo.

focení
 
Tanec
Pohyb vo všeobecnosti v ľuďoch prebúdza endorfíny, teda hormóny šťastia. Pri hýbaní sa do rytmov hudby je to však oveľa intenzívnejšie. Zapíšte sa na hodiny tanca, najlepšie takého, čo sa vám páči. Nebojte sa a oddajte sa tomu. Môžete so sebou zobrať aj vášho partnera alebo choďte sami, už vy najlepšie viete, čo vám bude vyhovovať. Podstatné však je, aby ste sa uvoľnili a aby vás to naozaj bavilo. Uvidíte, že budete domov chodiť plný/plná relaxu a odpočinku. Stačí to len skúsiť.