Nákupné zvyky mužov a žien


Nakupovanie je zvyčajne ženským hobby. Zatiaľ čo ženy milujú nakupovanie a sú od prírody naprogramované na investovanie energie do nakupovania, pričom si plnia svoje túžby, muži nakupujú preto, aby uspokojili svoje potreby.
 nočný trh
Muži
Pre mužov je nakupovanie nepríjemná úloha, ktorá musí byť splnená v nejakom časovom limite. Vyhľadajú produkty, ktoré potrebujú, zbežne skontrolujú niekoľko alternatív, vyberú si jednu a zaplatia. To je všetko!
Muži sa zriedka rozhliadajú po obchode po iných produktoch ako po tých, po ktoré prišli. Áno, a radšej pôjde osamote ako v spoločnosti iného muža, ktorý by len zbytočne odvádzal ich pozornosť. Žiadny správny muž predsa neprijíma rady od iných!
Pokiaľ ide o módu, je to pre niektorých mužov nočná mora. Pokiaľ sú vynervovaní z práce, často skončia pri divokých kombináciách, ktoré im odporučil premotivovaný predavač. Ten ich neraz presvedčí, aby si kúpili namiesto trička, po ktoré prišli, napríklad ďalšie nohavice. Nie preto, že by boli zlacnené, ale preto, že sa ho chcú zbaviť.
 
Ženy
Ženy sú orientované na nákupy omnoho viac. Akékoľvek nákupy. A hlavne výhodne!
Ženy zbožňujú nakupovanie s priateľkami a neprekáža im nakupovať pol dňa. Majú totiž na to prirodzený talent! Skúšajú si rôzne kombinácie oblečenia, starostlivo vyberajú tú pravú, porovnávajú alternatívy, pýtajú si rôzne farby, strihy, veľkosti, kontrolujú štítky o pôvode, použitých materiáloch a najmä zľavami, nechávajú si svoju voľbu odsúhlasiť svojimi priateľkami.
Nezáleží na tom či nakupujú v kamennom obchode alebo na internete, potrebujú na porovnanie rôzne možnosti, aby boli so svojim rozhodnutím spokojné.
 obchod s botami
Spoločné zvyky
Pokiaľ ide o nakupovanie, prístup mužov a žien je rôzny. Ich očakávania sú však zhodné, ak sa zameriame na prístup predajcu, ktorý zahŕňa celkový dojem, prehľadnosť, klientsku podporu a servis, ochotu, pri online nakupovaní rýchlosť načítavania stránok a bezpečnosť.
 
Zhrnutie: Ženy nakupujú, pretože chcú. Muži nakupujú, pretože musia.