Nafingujte vlastnú smrť, zarobíte!

Thajčan Tachawit Janngiw totiž potreboval peniaze, premýšľal, ako ich zarobiť čo najskôr a najľahším spôsobom, a tak prišiel až k myšlienke, že to skúsi nafingovaním vlastnej smrti. Na toto ľudia peniaze určite dajú, pohreb dnes nie je najlacnejšia záležitosť.

thajsko
 
Odštartoval to facebook
Cez sociálne siete dnes máme kontakt na známych, rodinu, spolupracovníkov, ba dokonca aj ľudí na druhom konci sveta, sú na dosah v priebehu niekoľkých minút. Už spomínaný Thajčan spolu s manželkou si to uvedomili, keď začali riešiť svoj problém s financiami. Vymysleli plán: dohodli sa, že Tachawit zahrá mŕtveho a jeho manželka sa postará o to, aby sa to dostalo do sveta. O niekoľko minút nato už ležal Thajčan ako mŕtvy, manželka ho odfotila, a k tomu pridala odkaz, že sa lúči s týmto svetom a tiež s facebookom. Ako dôvod úmrtia jeho žena uviedla rakovinu a astmu, táto kombinácia musí odrovnať naozaj každého.
 
Zdravý nemocný
Popri množstve bizarných informácií na sociálnych sieťach je oznam o smrti niekoho na počudovanie vierohodným, hlavne, ak sa správa rozšírila z dôveryhodného zdroja, a to v prípade Thajčana je jeho manželka. Jediné pochybnosti mali kolegovia Tachawita, keď namietali, že sa im zdal zdravý a vitálny, no manželka tieto reči vyvrátila tvrdením, že nikoho nechcel zaťažovať svojim zdravotným stavom a tak dlho mlčal.
 
Uverila aj vlastná matka
Spolu s oznamom o smrti manžela uviedli, že žili v skromných pomeroch, a tak je pre nich problémom vystrojiť pohreb na úrovni. Nato im peniaze začali posielať nielen známi a rodina, manželka dokonca napísala Tachawitovej matke, a tá jej ihneď poslala asi 600 dolárov na náklady spojené s pohrebom, len aby mal syn slušný pohreb a bol adekvátne pochovaný. Sama dokonca zaistila pohrebné služby. A ako to skončilo? V čase konanie pohrebu nebožtík chýbal, keď z pohrebnej služby volali k nim domov, čo sa deje, tak telefón zdvihol on sám a nato hneď zložil, keď si uvedomil, kto volal. A vtedy celá bublina praskla.

svíčky
 
A predsa zarobil
Nikto zo známych síce peniaze späť nepýtal, no matka sa ho zriekla, známi a priatelia ho zavalili nadávkami, ale trestné oznámenie nepodal nikto. Za tento čin by si podľa thajského práva mohol odsedieť až 10 rokov vo väzení alebo zaplatiť pokutu vo výške 4800 dolárov. Tachawit sa všetkým ospravedlnil a fotky odstránil, no všetci známi sa mu odvtedy vyhýbajú, ale on predsa len zarobil.
 
Tiež spôsob, ako prísť k peniazom, nie? Ale radšej si vopred rozmyslite, či vydedenie z rodiny a z kruhu priateľov vám za tie peniaze stojí.