LED panely

LED panel – stropné svietidlá sú formou stropného svietidla, ktoré možno použiť ako náhradu fluorescenčných stropných svietidiel. Sú jednou z najefektívnejších možností osvetlenia interiéru. LED technológia je široko používaná už dlhú dobu, avšak LED panelové svetlá sú na trhu relatívne nové a získavajú na popularite vďaka svojmu elegantnému vzhľadu a kreatívnym funkciám a dizajnu. Panelové osvetlenie je vhodné na použitie v domácom aj kancelárskom či pracovnom prostredí.

LED

Tento typ stropného svietidla je navrhnutý tak, aby nahradil tradičné fluorescenčné stropné svietidlá a montuje sa na zavesené mriežkové stropy alebo zapustené stropy. Bez viditeľných žiaroviek alebo horúcich miest, LED panelové osvetlenie vytvára hladkú a bezchybnú stenu osvetlenia. LED panelové svetlá sú postavené tak, aby poskytovali vynikajúce svetelné podmienky. Pri tomto type osvetlenia sa používa najnovšia technológia LED. Ľahká hliníková konštrukcia s tromi vrstvami je typická pre LED panelové svetlá. Pretože má zabrániť úniku svetla, rám je jedným z najvýznamnejších aspektov LED panelového svetla. Medzi vrstvami vo vnútri sú LED čipy, doska svetelnej dráhy a difúzor. Difúzor sa bežne nachádza tesne pred svetlovodnou doskou a jeho úlohou je rovnomerne šíriť svetlo po povrchu. Priamo za navádzacou doskou LED je umiestnená odrazová doska. Dôležitá je aj pevná podložka, ktorá ovplyvňuje celkový vzhľad svietidla. Súčasťou dodávky je aj systém chladiča s LED podsvietením na zaistenie bezpečnosti. Po pripojení k zdroju napájania je vodiaca doska LED akýmsi optickým materiálom, ktorý poskytuje brilantné a rovnomerné osvetlenie. Vodiaca doska a difúzor spolupracujú pri vytváraní osvetlenia, ktoré je rovnomerne rozptýlené, široké a mäkké. Okamžitý štart je možný vďaka svetelnej technike. Nie je prítomné bzučanie či blikanie. Najlepším materiálom na rám je hliník, ktorý je použitý aj na zadný kryt.

LED

Na výrobu LED diód sa bežne používa hliník, arzenid a gálium. Nečistoty sa používajú na vytváranie voľných elektrónov a zlepšenie vodivosti polovodičových materiálov. Farba svetla môže byť určená aj týmito nečistotami, a preto je možné požadovaný odtieň vyrobiť bez použitia filtra. Biele svetlo je možné vytvoriť pomocou LED svetiel. V porovnaní s tradičnými technológiami osvetlenia, ako sú klasické žiarovky a dokonca aj malé žiarivky, LED osvetlenie spotrebuje podstatne menej energie. Spotreba energie LED žiarovky sa odhaduje na približne 6 wattov a môže produkovať kvalitu osvetlenia porovnateľnú so žiarovkami, ktoré spotrebujú najmenej dvakrát toľko elektriny. Tento typ osvetlenia sa vyznačuje veľmi dlhou životnosťou. LED žiarovka vydrží v priemere až 60 000 hodín. Sú tiež menej náchylné na vyhorenie; v skutočnosti sa ich životnosť meria výpočtom počtu hodín, počas ktorých svetlá naďalej fungujú v rámci prijateľného rozsahu jasu, a nie skutočným počtom hodín, počas ktorých svetlá naďalej fungujú. Keď svietivosť klesne o 30 %, je čas na výmenu žiaroviek. Neváhajte a zastavte sa u nás!

Posted in Nezařazené