História a vývoj SEO optimalizácie

S príchodom internetu sa všetko zmenilo. Informácie čerpáme prakticky zadarmo. Kedykoľvek potrebujeme informácie získať, jednoducho otvoríme internetový prehliadač, na ktorom nájdeme všetko to, čo potrebujeme. Častokrát sa tiež okrem podstatných, relevantných informácií k určitej problematike dočítame aj niečo zaujímavé. Internet má teda na fungovanie populácie výrazný vplyv. Okrem získavania informácií nám tiež pomáha aj jednoduchšie obchodovať a zvyšovať povedomie o určitej značke, firme či konkrétnom produkte – a to vďaka SEO optimalizácii. SEO optimalizácia predstavuje obľúbený nástroj, vďaka ktorému sa na trhu každý deň presadzujú mnohé spoločnosti.

analýza

Kedy vlastne SEO optimalizácia vznikla?


SEO optimalizácia pochádza z anglického názvu Search Engine Optimization, čo v preklade znamená optimalizácia pre vyhľadávače. SEO optimalizácia predstavuje proces, vďaka ktorému sa vaša internetová stránka bude posúvať v rámci vyhľadávania vo vyhľadávači na popredné miesta, vďaka čomu sa zvýši predaj vašich produktov a o vašej firme sa dozvie široký okruh ľudí. Jej história a vývoj je úzko spojený s internetovým vyhľadávačom Google, ktorý predstavuje najobľúbenejší vyhľadávač sveta. Jej vznik sa datuje na začiatok 90. rokov 20. storočia. V tomto období sa snažili zakladatelia webových prehliadačov dostávať „svoje“ stránky na popredné miesta vo vyhľadávaní.

Oproti súčasnej SEO optimalizácii bola tá pôvodná skutočne jednoduchá a jej výsledky neboli až natoľko viditeľné. Po niekoľkých rokoch sa však začala zlepšovať a začal byť o ňu väčší záujem. Svoj najväčší boom zaznamenala v roku 1997. V tomto roku sa po prvý krát zistilo, ako v skutočnosti fungujú algoritmy, ktoré určujú poradie stránok vo vyhľadávači. Už v tomto období vznikla prvá SEO agentúra, ku ktorej sa postupne pridali ďalšie. SSEO optimalizácia je založená na kľúčových slovách, vďaka ktorým sa webové stránky posúvajú vo vyhľadávaní vyššie. Už na prelome tisícročia však začali byť niektoré stránky zaplnené zbytočnými kľúčovými slovami, ktoré neboli k danej problematike relevantné. V tomto období bolo bežné takéto stránky penalizovať.

grafy

Vývoj SEO optimalizácie


SEO optimalizácia a jej vznik je spätý s internetom. Od svojich počiatkov existuje už takmer 30 rokov. Počas tohto obdobia prešla vývojom, ktorý bol charakteristický vzostupmi a mnohými pádmi. Predstavuje zložitý proces, ktorý začína byť čoraz kvalitnejší. Je to spôsobené jednak tým, že sa v praxi preukázala ako veľmi účinná, ale aj tým, že sa jej problematikou začína zaoberať čoraz viac ľudí. Optimalizácia stránky je určená pre všetkých, ktorí sa chcú zviditeľniť bez toho, aby museli platiť za reklamu, ktorá je v porovnaní so SEO optimalizáciou menej účinná. Ak aj vy máte záujem o takéto aktivity, na stránkewww.seolutions.sknájdete všetky potrebné informácie.