Deti a cestovanie?


Rodičia veľmi často chcú, aby ich deti boli scestované a aby toho naozaj zo sveta veľmi veľa videli. Je jasné, že nie každý z nás má možnosť poslať svoje dieťa študovať do zahraničia, no napriek tomu je fajn, keď má aspoň nejaké cestovateľské zážitky. Väčšinou to však záleží práve od rodičov. Ak vy neviete nikdy obsedieť na mieste, je veľká pravdepodobnosť, že vaše deti budú také isté, no nemyslíte? Práve preto by ste mali myslieť na to, čo vašim deťom vlastne vštepujete. Cestovanie však nie je žiadna chyba a nič, čo by mohlo vašim deťom uškodiť.

klášter
 
Ak je však niečo naozaj dôležité, tak je to hlavne to, kedy s dieťaťom cestovať začnete.
 
Nebuďte ten typ rodiča, ktorý už svoje sotva mesačné dieťa berie niekam na dlhší výlet. Nejde o to, že je to trochu nevhodné a mali by ste oddychovať. Ide skôr o bezpečnosť vášho dieťaťa. Je dôležité, aby ste mysleli na to, že to, čo vaše dieťa naozaj nezvládne, sú dlhé cesty. Nemôžete sa s ním porovnávať. Nemôžete si ani myslieť, že to všetko zvládne hneď po pôrode. S výletmi by ste teda určite mali počkať, kým vaše bábätko nebude mať aspoň zopár mesiacov. Ušetríte si tak neželané problémy. A verte tomu, že tomu čeliť skutočne nechcete.

hračka
 
Zamyslite sa aj nad dovolenkami. Možno pre vaše dieťa nie je vhodné ani to.
 
Ak budete premýšľať, určite aj sami prídete na to, že brať malé dieťa na dovolenku do exotickej krajiny je maximálne nevhodné. Možno ste chceli chodiť kade tade, keď ste ešte nemali záväzok v podobe malého bábätka, ale teraz ide v prvom rade o ten malý poklad. Je veľmi pravdepodobné, že by vás do lietadla s takým malým dieťatkom ani nepustili. Ak chcete ísť silou mocou niekam k moru, radšej voľte krajiny, ktoré sú blízke našim podmienkam a hlavne počasiu. Vždy myslite na to, že ide hlavne o jeho zdravie. Teraz už predsa nie ste sami a pozornosť si zaslúži niekto iný.