DENNÉ SVETLO AJ V NOCI?

Už od vekov deľba práce umožňuje človeku pracovať efektívne a rýchlo. Dlhé tisícročia si medzi sebou vymieňali svoje produkty roľníci, kováči, pekári.. Pre život mnohých ľudí je potrebné aj umenie, umelecké výrobky. Diela, ktoré oslovujú aj po mnohých storočiach. Tak aj maliari.

trubice

Pre úspešnú a kvalitnú prácu potrebuje tvorca vytvoriť pre seba aj pracovné prostredie. Aby mohol taký maliar úspešne tvoriť krásne diela potrebuje dobré svetlo, najlepšie denné, aby vedel s citom ukladať farebné vrstvy na plátno. Dielo, ktoré odzrkadľuje maliarovo cítenie a vnímanie okolitého sveta, či sveta v maliarovej fantázii. V bytoch profesionálnych aj neprofesionálnych umelcov vznikajú ateliéry. Vtedy sa aj maliarsky stojan stáva štýlovou súčasťou výtvarníkovho obydlia. Maliarsky stojan môže vytvárať úlohu zvláštnej skulptúry, ktorá sa podieľa na živote maliarovho bytu. Pre úspešnú tvorbu umelca je potrebné aj dobré svetlo. Najlepšie denné, ktoré je aj najprirodzenejšie, a maliari pri ňom najradšej pracujú na svojich dielach.

paleta

Maliar, ktorý chce maľovať aj večer, potrebuje dobré svetlo aj vo večerných hodinách. Na trhu je možné dostať veľký výber umelého osvetlenia, ktoré môže byť vhodné aj pre maliarov. Niektoré osvetľovacie telesá dávajú svetlo s rozličným zafarbením do modra, do zelena, či do žlta. Ale sú, napríklad, aj žiarivky, neónové trubice, ktoré vydávajú svetlo podobné dennému. a pri takomto svetle môže maliar úspešne tvoriť do neskorých večerných hodín. Maliar môže v prípade pekného letného večera maľovať aj na balkóne, či v záhrade. Pri umelom osvetlení so zafarbením denného svetla.

malířka

Môžete si prečítať ku tomu aj pár postrehov a tipov na y aj na záhrade, kde môžete tvoriť aj pri umelom osvetlení s farbou denného svetla.