Ako zvýšiť vašu produktivitu?

Ak chcete maximalizovať vašu produktivitu www.ppplacek.sk/zvyste-vasu-produktivitu-riadte-sa-osvedcenymi-radami-uspesnych-podnikatelov/, nerobte to tak, že presedíte dlhé hodiny v práci, ale vyskúšajte radšej tieto overené tipy:

zoufalost

1.Doprajte si pravidelné prestávky.Možno si myslíte, že je to hlúposť, ale krátke prestávky medzi prácou skutočne zvyšujú koncentráciu, kreativitu a pamäť. Práca bez prestávky vedie k stresu, vyčerpaniu a únave pri rozhodovaní. Maximalizujte svoju efektivitu práce častejšími prestávkami na zregenerovanie vašej mysle.

2.Urobte to hneď ráno.Mark Twain raz povedal: „Urobte to hneď ráno a nič horšie sa vám v priebehu dňa nestane.“ Slávna metóda Briana Tracyho urobiť veci hneď ráno je založená na tejto citácii. „To“ je tá najdôležitejšia úloha na vašom zozname úloh. „To“, čo budete s najväčšou pravdepodobnosťou odkladať, až kým s tým neurobíte niečo. Kľúčom k dosiahnutiu vysokej úrovne výkonu a produktivity je podľa Tracyho rozvíjať celoživotný zvyk riešiť vašu hlavnú úlohu ako prvú vec ráno. Ale čo robíte, ak máte toho viac na riešenie? „Najprv začnite s tou najťažšou úlohou,“ navrhuje autor. Znamená to, že ak máte pred sebou viac než jednu dôležitú úlohu, začnite s tou najnáročnejšou. Buďte disciplinovaní v tom, že s úlohou začnete ihneď a potom vytrvajte, až kým úloha nebude dokončená,“ dodáva motivátor.

mozek

3.Naučte sa vykonávať len jednu úlohu.Ľudský mozog nie je prispôsobený vykonávaniu viacerých vecí naraz. Podľa výskumu multitasking znižuje produktivitu až o 40%. Je to preto, že prepínanie medzi viacerými úlohami obmedzuje vaše zameranie, brzdí pracovnú pamäť a zvyšuje stres a duševnú únavu. Zvýšte svoju produktivitu tým, že sa sústredíte len na jednu úlohu. Môžete tiež použiť nástroje ako RescueTime alebo Timeular, aby ste sa uistili, že v tomto procese nestratíte ani zrnko času. Okrem toho sa vyhýbajte nadmernému preťažovaniu a pravidelne prehodnocujte svoje priority, aby ste zabránili vyhoreniu.

Ako zvýšiť vašu produktivitu?
4 (80%)1