Ako si vybrať obojky pre psov proti kliešťom

Každý majiteľ psa chce pre neho len to najlepšie. Najmä v letných mesiacoch nie je nič zriedkavé ak v kožuchu svojho štvornohého priateľa nájdete nezvaného hosťa s názvom kliešť.  Našťastie existuje účinná a pomerne lacná pomoc v podobe obojkov pre psov, ktoré obsahujú špeciálnu látku, ktorá odpudzuje nielen kliešte, ale i blchy. Že tieto obojky pre psov nepoznáte? Tak čítajte ďalej a dozviete sa viac nielen o nich, ale vám aj poradíme ako ho správne nasadiť a tým maximalizovať jeho účinok.
 
psí obojek

Obojky pre psov ako si správne vybrať

Kliešte sa u nás vyskytujú od jari až po prvé jesenné mrazy. https://www.babyweb.cz/s-malym-miminkem-do-mrazu Je dobre známe, že prenášajú veľké množstvo chorôb. Týchto chorôb je viac ako 150 a najznámejšie sú lymská borelióza a kliešťová encefalitída. Čo je horšie je fakt, že niektoré z týchto infekcií môžu prenášať nielen na iné zviera, ale aj na človeka. Ochrana proti týmto parazitom je preto namieste. Veľmi rýchly a účinný prostriedok nielen proti kliešťom sú práve obojky pre psov, ktoré sú napustené účinnými  antiparazitikami, ktoré psov alebo mačky chránia nielen proti kliešťom, ale i blchám a švolám.

obojek pro psy

Účinnosť týchto špeciálnych obojkov pre psov je zhruba 6 až 8 mesiacov, bude vám postačovať každý rok kúpiť len jeden. Predávajú sa vo viacerých veľkostiach tak, aby sedeli veľkým aj malým psom. Sú vodeodolné a zväčša bez zápachu. Pred ich kúpou sa, ale vopred informujte, či konkrétne ten váš obojok pre psov je bez zápachu. Predídete tým nepríjemnostiam pokiaľ váš psík býva s vami v byte alebo dome. Na to, aby obojky pre psov proti kliešťom účinkovali správne musíte dodržať zopár zásad. Pred samotným nasadením je potrebné si prečítať písomné informácie priložené k obojku. Obojok nasaďte psovi tak, aby sa medzi obojok a jeho krk zmestili dva vaše prsty. Ak máte dospelého psa prebytočný kúsok obojka môžete odstrihnúť, ale ak je váš psík ešte vo vývoji ponechajte ho dostatočne dlhý na to, aby ste ho počas celej doby účinnosti mohli o niečo zväčšiť. Predídete tak problému s jeho veľkosťou a nemusíte počas celej sezóny kupovať druhý kus. Kvalitné obojky pre psov nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.