5 tipov ako sa starať o svojho psa v starobe


1, Naplánujte si stretnutia s veterinárom
Obyčajne beriete psa k veterinárovi len keď je chorý alebo aspoň každé 3 roky. To sa však s príchodom staroby musí zmeniť. Čím je váš pes starší, tým náchylnejší je na chorobu. Veľa krát sa stáva, že choroba je tak dobre ukrytá, že ani človek, ktorý trávi so svojím psom celé dni, si nič podozrivé nevšimne. Zverolekár si všimne príznaky choroby oveľa skôr, a preto je jeho návšteva veľmi dôležitá. Pri každej návšteve si psík prejde prehliadkou celého tela a zisťuje či náhodou nie je podvyživený alebo naopak.
zrzavý pes
2, Pripravte mu pohodlnú posteľ
Ak váš pes trpí Artritídou, mali by ste sa uistiť že jeho lôžko je dostatočne pohodlné. Ak má aj bolesti, určite mu to pomôže. Ďalšou výhodou je, že šanca na nočné prebúdzanie je oveľa nižšia. Pokojný spánok zabezpečí, že v priebehu dňa bude psík trocha hyperaktívnejší a veselší.

3, Dbajte na jeho každodenný pohyb
To že váš pes už nedokáže behať s takou radosťou ako pred niekoľkými rokmi, neznamená že pohyb už nepotrebuje. Množstvo pohybu je približne dané jeho veľkosťou. Čím menší je pes, tým menej pohybu potrebuje. Dajte pozor na to, aby denne prešiel aspoň niekoľko kilometrov pomalou chôdzou.

4, Kontrolujte jeho hmotnosť
Keď pes zostarne, stáva sa menej aktívnym. Vašou úlohou bude, kŕmiť ho menej ako predtým, a to z toho dôvodu že už nebude spaľovať toľko kalórií ako predtým, čo by mohlo viesť k obezite.
lovecký pes
5, Venujte mu viac lásky ako predtým
Váš pes sa možno necíti tak dobre ako predtým, a práve preto by ste mu mali venovať viac času. Venujte mu viac pozornosti. Skúste  ním aspoň sledovať televíziu. To prospeje vám obom. Pre umierajúceho psa nie je nič horšie ako nezáujem zo strany pána.
Pes je jeden vynikajúci spoločník, ktorý Vám dokáže spríjemniť celý váš život. Tak prečo mu nespríjemniť posledné chvíle s vami?