5 spôsobov ako naučiť deti čakať


Dospelí ľudia mávajú ťažkosti s trpezlivosťou. Samozrejme pre deti to platí dvojnásobne (minimálne). V tomto článku vám chceme predstaviť jednoduché ale efektívne metódy ako naučiť deti čakať. Vďaka týmto metódam môžu získať a rozvíjať seba kontrolu a sústredenie, ktoré im pomôžu naučiť sa čakať trpezlivo.
Tu je zoznam 5 metód ako naučiť deti trpezlivo čakať:

rodina

1.       Vizualizujte čas– Deti dokážu abstraktne myslieť až okolo 9 rokov veku. Predtým je dôležité si čas predstavovať aby získali pochopenie ako funguje. Skúste zabudnúť na „Môžeš sa hrať 10 minút.“ a radšej použite „Keď slnko zájde za strechu ..“ Snažte sa používať predstavivosť.

2.       Naučte dieťa hrať hry, ktoré môžu hrať osamote – Naučiť deti hrať sa osamote je veľmi dôležité. Naučí ich to zabaviť sa kdekoľvek sa nachádzajú. Detská fantázia nemá hraníc a týmto ju ešte väčšmi rozvíjate.

bráškové

3.       Jednoduchá hra pre verejné priestranstvá – Táto hra vás zachráni pri čakaní na ulici Pravidlá: Dvaja účastníci sa dohodnú na farbe a snažia sa čo najrýchlejšie napočítať 20 objektov s danou farbou. Prvý vyhráva. Táto hra vám naozaj pomôže len čo ju vyskúšate. Pravidlá môžete jednoducho prispôsobiť veku dieťaťa. Taktiež nemusíte aktívne hrať hru ak máte na starosti viac ako jedno dieťa.

4.       Jednoduchý spôsob ako neprerušovať dospelých – Ak chce dieťa povedať niečo v čase, keď rozprávajú dospelí malo by položiť ruku na rameno dospelého. Ak sa dospelý dotkne ruky dieťaťa, bolo vypočuté a čo najskôr sa mu bude venovať. Vďaka tejto metóde sa dieťa necíti byť ignorované , aj keď sa mu práve nemôžete venovať.

dítě s bublifukem

5.       Čakanie na veľké udalosti (narodeniny, Vianoce) – Adventný kalendár alebo jeho obdoba je to, čo potrebujete. Každý deň pred prichádzajúcim dátumom je spojený s nejakou formou odmeny a kreatívnymi úlohami, ktoré dieťa zamestnajú. Je to jednoduchý spôsob, ktorý zmierni a spríjemní čakanie.