21. storočie a internet


Najskôr si ujasníme, na čo internet potrebujeme najviac. Potreby každého z nás sú niekedy odlišné, ale v následujúcich bodoch sa asi väčšina zhodneme:
•        Jednoduchý a rýchly prístup k informáciám z celého sveta.
•        Ľahší a prehľadnejší spôsob ako si nájsť vyhovujúce zamestnanie alebo školu.
•        Možnosť kontaktovať sa so svojimi priateľmi, rodinou, známymi a udržovať s nimi kontakt, aj keď sú napr. v zahraničí.
•        Zdielame medzi sebou súbory, ktoré sa dajú na internete stiahnuť zdarma- hudbu, filmy, videohry.
•        Šancazaujať a zabaviť veľké množstvo ľudí.
život s připojením
V dnešnej dobe už sa takisto stáva samozrejmosťou aj smartphone a tablet. Obidve prístroje majú možnosť wi- fi pripojenia, čiže internet máme skoro vždy a všade so sebou. Potrebujeme si rýchlo zistiť spoje do iného mesta? Nie je problém. Vytiahneme smartphone, pripojíme sa a je to. Hľadáme konkrétnu ulicu? Bez problému.

Ja mám 25 rokov a pamätám dobu, kedy sme tel. čísla hľadali v zlatých stránkach. Keď sme išli na turistiku a so sebou brali veľkú mapu. Informácie potrebné do školy sme hľadali iba v daných učebniciach. Chcel som určitú videohru, kapelu, chodil som po všetkých susedoch a rovesníkoch, kým to konečne niekto mal na CD a na pár dní bol tej dobroty a požičal mi to. Určite si aj vy na toto vspomínate.
klávesnice a ikony
Internet nám takisto dáva možnosť zaujať. Príspevkami na sociálne siete, alebo vytvorením vlastnej webovej stránky. Avšak ako to býva so všetkým,… s tým dobrým prichádza vždy aj to negatívne. Internet je proste široký pojem, poskytujúci široké príležitosti, čoho kopu ľudí zneužije. Potom vznikajú stránky s nemorálnym a nechutným obsahom, ku ktorému sa však nemienim vyjadrovať. Ale ak zhrnieme slovo internej a jeho plusy a mínusy, myslím si, že je to pre spoločnoť dôležitý pokrok. Tento pokrok sa v našej spoločnosti už nadobro ujal od roku cca 2006 a dnes už je to základná vec ako kedysi mobil a televízor.